Wieczorny styl dla pań

Torebki wizytowe – wszyscy je znamy. Wszyscy wiemy, że nazywamy tak torebki zakładane na uroczyste spotkania i ważne okoliczności, nazywane w skrócie wizytami. Czy jednak wiemy jak dobierać torebki wizytowe? Obserwując jakie torebki mają przy sobie panie przybyłe na przedstawienie teatralne, wernisaż lub koncert symfoniczny, można odnieść wrażenie, że w sklepach z torebkami można kupić jedynie torebki wizytowe w kolorze czarnym.

Dopasowanie torebki wieczorowej do obuwia?

Większość pań ma bowiem tendencję bezpiecznego dopasowywania torebki wieczorowej do koloru obuwia. A że najbardziej uniwersalnym kolorem jest czarny, większość pań obecnych na weselach, przyjęciach towarzyskich i uroczystych kolacjach, ma na sobie czarne buty i czarne torebki. Tymczasem znawcy mody i styliści doradzają coś innego. Torebki wizytowe nie muszą być czarne. Oczywiście dobór ich nie jest także całkowicie dowolny. Torebki takie powinny kontrastować nieco z całym strojem, ale muszą być utrzymane w tej samej gamie kolorów, co cała kreacja.

Czarne torebki wizytowe kupujemy dlatego, że mamy świadomość, że będą one pasować do wielu kreacji. Czasami jednak warto zaszaleć i pokusić się o coś więcej, a więc o torebkę bardziej dopasowaną do stroju niż obuwia. Torebki wizytowe powinny być widoczne. Wszak stanowią one elegancki dodatek. Nie powinny zatem stapiać się z tłem. Czarna torebka do małej czarnej, wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. Torebki na wizyty wykonywane są z bardzo różnych tworzyw. Nie koniecznie muszą być skórzane. Równie atrakcyjnie jak skóra naturalna, wyglądają i prezentują się w świetle wieczoru, różne tkaniny, połyskliwe i matowe. Torebki wizytowe to kopertówki, fikuśne sakiewki, chanelki i wiele innych. Wybór stylów, kolorów, rozmiarów i materiałów jest naprawdę duży.

1 comment

  1. Viola - 3 kwietnia 2014 14:11

    SPK. Fajny blog tak wogóle ;) Polecę w następnym wpisie :) ?I sorki że dodałam komentarz pod pierwszym lepszym wpisem ale nie mogłam znaleźć twoich :3

    Odpowiedz

Odpowiedz