Przegląd polskiego rynku rajstop

Na polskim rynku obecnych jest bardzo wiele firm produkujących rajstopy. Niektóre z nich to firmy zagraniczne, w Polsce sprzedające sprowadzane z zagranicy produkty z nylonu i inne. Jest jednak bardzo wiele firm położonych w Polsce. Produkują rajstopy dobrej jakości, tak że są w stanie konkurować z zagranicznymi producentami. I to nie tylko na polskim rynku. Wiele z polskiej produkcji, jeśli chodzi o rajstopy, idzie na eksport. Do najbardziej znanych polskich firm, produkujących rajstopy, należy Gatta.

Twarzą tej marki przez wiele lat była Justyna Steczkowska. To ona tę markę wypromowała, dzięki niej te rajstopy stały się modna. Sklepy sprzedające rajstopy tej firmy znajdziemy w każdym mieście oraz w każdym centrum handlowym. Najczęściej posiada swoją własną wyspę, a nawet stoisko. Inną, może mniej znaną, firmą jest Mona. Firma ta ma swoją siedzibę pod Łodzią, w miejscowości Konstantynów Łódzki. Ta firma nie ma swoich stoiska w galeriach handlowych, ale produkowane przez nią legginsy i rajstopy dziecięce są z wyższej półki.

Produkują także skarpety. Wiosną tego roku firma Mona zaistniała na ulicach większych polskich miast za pomocą serii billboardów. Najbardziej znaną firmą zagraniczną, jeśli chodzi o rajstopy, jest Calzedonia. Ta firma ma swoją siedzibę we Włoszech, jednak niestety, kupując jej rajstopy nie kupujemy produktu włoskiego, a chiński. Właśnie w Chinach Calzedonia ma swoje fabryki. Dlatego wiele osób wybiera polskich producentów. Ich produkty są z reguły tańsza, przy okazji mają o wiele lepszą jakość.

Oczywiście nie należy zapominać o łódzkim producencie rajstop Knittex, który od kilku lat zdominował lokalny rynek rajstop

Odpowiedz