O plecakach

Kiedyś tak właśnie szyto, dziś technologia pozwala na stworzenie optymalnego plecaka, który dostosowuje się do ciała noszącego i daje komfort. Plecaki szyte są często ze specjalistycznych materiałów, są to przeważnie włókna syntetyczne, odporne na ścieranie, przemakanie i zniszczenie. Plecaki wyposażone są także w specjalne szelki, regulowane na różne sposoby, a cały korpus specjalnie profilowany.
Prawdą jest to, że za dobre; zapłacimy spore pieniądze, ale na pewno będzie nam służył bardzo długi czas. Dziś plecaki można podzielić na kilka grup, nie tylko ze względu na pojemność, która liczona jest w litrach, ale także ze względu na wykorzystanie. Standardowy plecak to plecak szkolny czy też miejski. Używa się go na co dzień, a jego pojemność nie przekracza trzydziestu litrów. Jest to plecak znakomicie nadający się do przenoszenia niewielkich przedmiotów i do krótkiego transportu.

Inne typy plecaków

Kolejne plecaki to turystyczne i tutaj mamy ich bardzo dużo. Podzielone są na różne kategorie litrowe w zależności od rodzaju i długości wędrówki W tym przypadku, największe to przeważnie plecaki 120 litrowe do których można zapakować sporo ekwipunku. Każdy z takich plecaków posiada bardzo wiele specjalnych pasków, do których można dopiąć dodatkowe przedmioty. Często turystyczne posiadają stelaż. Jest to metalowy szkielet plecaka, który pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru plecaka. Dodatkowo każdy z takich plecaków ma pas biodrowy, który przenosi ciężar na biodra. Taki system pozwala na długie wędrówki odciążając kręgosłup i ramiona. Plecak to najlepsza forma transportowania czegokolwiek na własnych plecach. Prócz plecaków turystycznych czy zwykłych jest cała masa plecaków specjalistycznych. Dla określonych grup. Są to plecak na rower, wspinaczkowe, plecaki wodne czy też plecaki do przewozu sprzętu fotograficznego, kurierskie, a nawet plecaki do przewozu pizzy.

2 komentarze

  1. Viola - 13 marca 2014 14:15

    Super strona ;) Zapraszam na moją ps. pozdrowienia dla Rubiny (nie mogę znaleźć jej wpisów) Jeżeli tylko pojawi się propozycja wysłana na e-mail zareklamujemy waszą stronę. W temacie proszę wpisać ,,Do Violi” Z góry dziękuję. POZDRAWIAM

    Odpowiedz
  2. Viola - 13 marca 2014 14:15

    mój adres e-mail fashion.time@spoko.pl

    Odpowiedz

Odpowiedz